V našem e-shopu najdete porcelán světových značek G. Benedikt, Lilien Austria, Bopla! a Suisse Langenthal, jejichž výrobky jsou zárukou nejvyšší kvality.

G. Benedikt

G. BENEDIKT

Karlovarská firma G. Benedikt patří mezi naše nejznámější porcelánky. Založili ji ve Dvorech roku 1882 bratři Benediktové - odtud také původní název Gebrüder Benedikt a nezaměnitelný monogram, který zůstal po celá léta až dodnes stejný.

Začátky bratrů Benediktů nebyly vůbec lehké, ovšem tvrdá práce a sázka na kvalitní zpracování se vyplatily. Nejsou to pouze originální tvary a líbivé dekory, které si získaly důvěru zákazníků po celém světě. Porcelán G.Benedikt vyniká mimořádnou mechanickou odolností, čehož důkazem je jeho obliba u předních českých i cizích hotelů a restaurací.

Karlovarská firma nabízí i dnes osvědčené a stále oblíbené řady jako Princip či Praha, vedle toho ale samozřejmě vyvíjí také řady nové. Při jejich výrobě spolupracuje s předními designéry, např. s Maximem Velčovským, který navrhl moderní hravou řadu jménem Maxim.

Lilien Austria

LILIEN AUSTRIA

V pozadí poetického jména slavné rakouské porcelánky Lilien Austria stojí klášter Lilienfeld, který najdete nedaleko Wilhelmsburgu. Právě v tomto městě byla porcelánka roku 1958 založena. Načasování bylo opravdu přesné, neboť právě v této době prožívaly porcelánové výrobky obrovský boom. Poptávka po kvalitním porcelánu se rapidně zvyšovala, stejně jako zájem o nové tvary a dekory.

Nejvyšší prioritou společnosti Lilien Austria byla již od samých počátků špičková kvalita výrobků. Ačkoli se jednotlivé řady liší svými tvary, všechny spojuje mimořádná mechanická odolnost. Nádobí můžete bez obav používat v mikrovlnce i myčce nádobí. Porcelán Lilien Austria se těší velké oblibě u předních českých i cizích restaurací a hotelů.

Roku 1997 se firma stala součástí koncernu Porzellan Langenthal Gruppe, výroba porcelánu byla převedena do Karlových Varů a hlavní náplní činnosti Lilien Austria pak byl prodej a marketing. O čtyři roku později se však všechny společnosti koncernu dostaly do konkurzního řízení. Firma G. Benedikt se rozhodla převést prodejní aktivity zpět do Rakouska, do své partnerské společnosti Lilien Austria GmbH se sídlem v Salzburku. V posledních letech rozšířila Lilien Austria svůj sortiment také o dětské porcelánové soupravy s originálním designem.

Suisse Langenthal

SUISSE LANGENTHAL

Roku 1906 byla ve švýcarském městě Langenthal úspěšně založena nová porcelánka, pojmenovaná po místě svého vzniku. Nádherná poloha v zalesněném údolí s obrysy modravých hor na obzoru se stala nekonečnou inspirací pro jemné a elegantní linie porcelánu Suisse Langenthal.

Navzdory svému křehkému vzhledu jsou ale výrobky firmy Langenthal neuvěřitelně odolné a trvanlivé. Porcelán je navíc zdobený vtavnou dekorací, která přežije bez úhony používání v mikrovlnce i myčce nádobí. Díky těmto vlastnostem získala porcelánka mnoho spokojených odběratelů také z řad předních švýcarských i cizích gastronomických zařízení.

V 90. letech byla založena skupina Porzellan Langenthal Gruppe, která sdružovala také českou porcelánku G. Benedikt a rakouskou Lilien Austria. Nakonec se však všechny společnosti skupiny dostaly do konkurzního řízení. Od roku 2003 je Suisse Langenthal dceřinnou společností firmy G. Benedikt. Sortiment se neustále rozšiřuje o nové řady, jejichž atypické tvary (např. Actual, Orbita) a originální vzory uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.